Kırışıklık Tedavisi

Botoks Ankara

Her an her zaman güzel ve bakımlı görünmek isteyen tüm kadınlar maskeleri, kremleri ve cilt bakım ürünlerini hayatı boyunca genç kalmak amacıyla kullanmaktalar. İleriki yaşlarda ortaya çıkan kırışıklık veya kaz ayakları ise kadınların korkulu rüyası. Bu tarz kırışıklık veya kaz ayaklarını istemeyen tüm hanımlar ciltleri için yoğun bir bakım uygulamalarıyla genç kalmayı amaçlamaktalar. Günümüzde çevresel faktörlerin cildimize olumsuz etkisini düşünürsek hanımlar güzel bir cilde sahip olmak için servet ödemeyi göze alıyor. İşe yaramayan gerginleştirici kremlerin etkisi kısa süreli olunca bayanlar haliyle kalıcı çözümlere yöneliyor. Botoks, ütüleme ve gerdirme gibi işlemler ise kadınların son yıllardaki popüler güzellik uygulamalarından. Zamanla deforme olan kasların ciltteki sarkıklığa ve kırışıklığa sebep olmasıyla botoks en çok tercih edilen yüz gerdirme işlemlerinden birisi oldu. Botoks son yılların popüler estetik uygulamalarından sadece birisidir. Bu yazımızda ise botoksun kullanım alanlarını görebilecek, botoks ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Ayrıca, koltukaltı botoksu, çene botoksu ve yüze botoks fiyatı hakkında da detaylı bilgi alabileceksiniz.

Botoks Gitgide Yaygınlaşan En İyi Estetik Uygulamalarından Birisi

Yüz güzelliği sadece Türkiye değil tüm Dünya’daki kadınları ilgilendiren bir konu ve yüzde çıkan en ufak bir sivilce dahi kadınların duygu durumlarını kolaylıkla etkileyebiliyor. Her an güzel olmak ve genç kalma isteğiyle sürekli cilt bakımlarını aksatmayan hanımlar bir süre sonra kalıcı çözümlere başvurmayı daha makul görüyor. Kısa süreli kremler, maskelerden sıkılan ve devamlı genç görünmek isteyen kadınlar botoksu daha kalıcı ve güvenli olduğu için tercih ediyor. Botoks tedavisiyle yüzdeki deformelerini gideren kadınlar ise sonuçtan %90 oranında memnun kalıyor. Botoks sadece kırışıklığı olan kadınlar tarafından tercih edilmiyor, genç olup yaşlanmaya karşı önlem alan kadınlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Atılan bu doğru adım ise yaşlanmayı ve kırışıklığın ortaya çıkışını ileri tarihlere atıyor.

Botoks Nedir?

Cilt altında yer alan kasların geriye çekilmesinden kaynakladığı söylenen kırışıklar kadınların olduğu kadar erkeklerinde korkulu rüyası artık. Kasların gevşemesinden ortaya çıkan sarkıklık ve kırışıklık problemine birçok çözüm kozmetik dünyasından tüketicilere sunulsa da istenilen sonuçlar alınmadığı için kısa süreli tercih oluyorlar.

Kaş düşüklüğünde kaldırma amaçlı da uygulanan botoks genelde çene ve yanaklarda tercih edilmektedir. Yorgun bir ifade veren kaş ve göz kapaklarında ise oldukça başarılı sonuçlar aldığımız botoksta kaş birkaç mm kadar yükseltilebilir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

İnsülin iğnesine benzeyen küçük enjektörlerle yapılan botoks direkt olarak dermiş tabakasına uygulanır. Direkt etki sağladığı içinde hemen etkisini gösterir ve en az 3-6 ay kalıcılığını korur.

Botoks Nasıl Etki Eder?

Genel olarak botoks, gerginleştirme ve kırışıklık açma işlemleri için tercih edilen bir yöntem. Kadınların genç kalma arzusuna büyük bir başarıyla eşlik eden botoks uygulamasının temelinde kaslardaki sinir uçlarının görevlerini askıya almak yatar. Kısmı felç olarak kaslara ve sinir uçlarına etki eden toksin ilaç kısa sürelidir. Yani 6 ay gibi süre sonra yeniden bu kaslar ve sinir uçları aktif olarak çalışır ve yan etki oluşturmaz.

Botoks Hangi Bölgelere Ve Kimlere Uygulanabilir?

Botoks işlemleri kadınlar tarafından sıkça tercih edildiği kadar erkeklerinde tercih sebebi. Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın botoks her bireye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yaş için kriter ise 18 yaşını tamamlamış olmak ve herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmamaktır. Kırışıklık tedavisinde mucize olarak adlandırılan botoks uygulamaları aşağı düşmüş küçük alanların yeniden form kazanması veya gerginleşmesi için yapılır. Genel olarak botoks uygulamasının yapıldığı bölgeler ise aşağıda sıralanmıştır.

 • Frontalis kasları ve çevresi ( alın bölgesi )
 • Dudak çevresi
 • Kaş
 • Eller
 • Göz altı ve kaz ayaları bölgesi
 • Dekolte
 • Burun ucu
 • Burun kenarları
 • Mimik çizgileri
 • Boyun

Uygulamayı yaptırmak için hamile olmamak ve emzirmiyor olmak gerekir. Alerjik enfeksiyon sıkıntısı olan bireylerde, kanser hastalığı olanlarda asla botoks işlemi uygulanmaz.

Botoks Uygulamasından Sonraki Süreç

Botoksu hangi amaçla yaptırırsanız yaptırın mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısınız. 1 gün boyunca darbelerden de korumanız gereken cildi asla ovuşturmamalı ve sert müdahalelerde bulunmamalısınız. Uygulamadan sonraki 2 gün boyunca başınızı aşağı eğdirecek işler yapmamalı ve kendinizi zorlamamalısınız. Yüz üstüne ise yatmamanız gereken bir uygulama olan botoks sıcak suya da maruz kalmaması gereken bir işlemdir.

Botoks Kırışıklık Tedavisi Dışında Hangi Sorunların Çözümünde Etkilidir?

Birçok problemi ameliyatsız bir şekilde sona erdiren botoks uygulamaları kırışıklık açma tedavisinde olduğu kadar koltuk altından ayaklara kadar birçok problemde de başarılı sonuç vermektedir. Botoksun diğer kullanım alanları ise aşağıda sıralanmıştır.

 • Diz ve kol eklemlerinin katlandığı bölgeler
 • Avuç içleri
 • Koltuk altı
 • Ayaklar
 • Alın gibi bölgelerde de aşırı terleme şikayetine son vermek için tercih edilebilmektedir.

Botoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

Güzelleşmek ve güzel kalmak isteyenlerin popüler uygulaması olan botoks bazı durumlarda uygulanır bazı durumlarda asla uygulanmaz. Kanser, alerji veya hamilelik mevcudiyetinde bu işlem kesinlikle yapılmaz. Botoksun genel uygulamaları ise 2 tanedir.

1- Botoksun tıbbi rahatsızlıklarda kullanımına bakacak olursak botoksun ilk çıkışını ele almamız gerekir. Tıbbi bir ürün olarak piyasaya çıkan botoks, şaşılık tedavisi ve göz kapaklarının istemsiz kasılması tedavisinde etkindi. Halen daha bu problemlerin kullanımı için en yaygın yöntem olarak tercih edilen botoks birçok problemi de yine kendi içinde çözümleyebiliyor. Kas spazmlarında, migrenlerde, yüz felcinde ve aşırı terlemelerde botoks sıklıkla doktorlar tarafından uygulanan bir işlemdir.

2- Botoksun kozmetik olarak kullanımı ise genellikle kadınlar tarafından tercih edilen estetik uygulamalarında karşımıza çıkıyor. Botoksun popüler olması ise kozmetik alandaki etkisine bağlı olarak gelişti. Botoks, kozmetik alanında kullanılmaya başlanınca meşhur oldu.  18 yaştan itibaren kırışıklık ve yüz sarkması gibi şikayetlere kalıcı olarak son veren botoks genelde 30’lu yaşlardaki her 3 kadından 1’inin düzenli olarak yaptırdığı bir uygulama.

Botoks Acılı Bir İşlem Midir?

Son derece hafif iğne uçlarına ve boyutlarına sahip olan botoks enjektörü sinek ısırığı gibi tabir edilebilir. Lokal anesteziyle yaptığımız botoks uygulamasında hiçbir acı hissetmemenizi sağlıyor ve sizi konforlu bir şekilde uygulama sonrasında acı çekmeden uğurluyoruz.

Botoks Kalıcı Bir Çözüm Müdür?

Bilindiği üzere yaşlanmanın önüne geçilebilecek bir ilaç ya da tıbbi bir cihaz henüz geliştirilemedi. Ancak, botoks gibi uzun süreli uygulamalar sayesinde yaşlanma belirtileri yok edilebilir veya geciktirilebilir. Botoks ise 6 ay gibi bir süre sonra yenilenmesi gereken bir işlemdir.

Botoksun Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Her estetik uygulamasının olduğu gibi botoksun da bir süresi vardır. Kişiden kişiye değişebilen bu kalıcılık süresi ortalama 4 ila 6 ay arasındadır. Maddenin işlevini yerine getirmemesiyle eski hale dönen botokslu bölgede asla deforme olmaz ve yeniden botoks uygulanabilir kalitede olmaktadır.

Botoksun Etkisi Geçince Ne Yapılmalıdır?

Botoks ile elde ettiğiniz görünümden çok memnun olabilirsiniz ancak bunun geçici bir görünüm olduğunu hatırlatmakta fayda var. Etkisi geçmeye başlayan tüm botoks uygulamalarını yenileterek eski görüntünüze kavuşabilirsiniz. 2. kez botoks yapılan bireylerde ise botoksun kalıcılık süresinin daha uzadığı ise yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Kaslara direkt olarak etki eden botoks o bölgede o formda kalmaya alıştığı için formunu uzun süre daha devam ettirme eğiliminde bulunmaktadır.

20 dakika kadar kısa süren botoks işlemi öncesinde kendiniz lokal anestezi kreminizi sürebilirsiniz. Botoksun başarısının ise doktora bağlı olduğunu da unutmamanızda fayda var!

Botoks Fiyatları 2018 Ortalama Ne Kadar?

Yüze botoks, çene botoksu ve koltuk altı botoksu fiyatı doktordan doktora hatta uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterebilen bir müdahaledir. Botoks fiyatları Ankara’da sıklıkla doktorlar tarafından ön muayenede belirlenir ve tarafınıza belirtilir. 2018 botoks fiyatı araştırması yapıyor iseniz net bir fiyat alabilmek için ilk olarak doktorunuzu belirlemeli ve daha sonra fiyat talebinde bulunmalısınız.

Bize Ulaşın!
Yol Tarifi