Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Ankara

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapaklarında ki fazla deriyi cerrahi olarak ameliyat ile alınması işlemine denir. Aslında temel olarak 3 farklı müdahale yapılır. Üst göz kapağına operasyon yapılır. Aynı şekilde alt içinde yapılır. Bir diğeri ise badem göz tasarımı ameliyatı yapılır.

Üst göz kapağındaki gevşeklik kapağın büyük bölümünü kaplıyorsa kirpiklere kadar ulaşmış hatta görme alanını da etkiler boyutlara gelmişse, yapılması gereken, cerrahi girişim ile bu fazla derinin çıkarılması olmalıdır. Operasyondan sonra rahatlıkla televizyon seyredebilir, kitap okuyabilir bilgisayar kullanabilirsiniz. Birkaç hafta güneş ışığına, rüzgâra duyarlı olmak olası ki bu nedenle dışarı çıkıldığında güneş gözlüğü takılmasını tavsiye ediyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat genel anestezi veya sedoanaljezi altında ve hastane de yapılır. Ama hastanın düşüklük durumuna göre klinik ortamında bile bu işlem gerçekleşebilir. Bu cerrahın tercihi ve nasıl rahat ettiği ile alakalıdır. Siz derin bir uykuda olursunuz ve operasyon bittiğinde göz kapaklarınız revize edilmiş olarak uyanırsınız. Aynı gün içinde hastaneden taburcu olunabilir. Ameliyatı bir kez olmak yeterlidir. Tekrarlanmasına gerek yoktur. Aynı şekilde bazı ilaçlar doktorunuz tarafından verilebilir. Bu da az da olsa ağrı olma ihtimaline karşı verilen bazı ilaçlar olabilir.

Üst Kapağa Cerrahi Müdahale?

Gözün üst kısmında biriken fazla deriyi almak için yapılır. Genelde kirpiklerin üstüne kadar düşen bu deri fazlası minik bir estetik müdahale ile kesilir. Fazla deri çıktığında ise, daha dinç, daha genç ve zeki bir görünümü elde edilebilir.

Alt Göz Kapağına Operasyon Nasıl Yapılır?

Alt göz deri sarkması da aynı şekilde fazla derinin cerrahi olarak alınması işlemidir. Üst göz kapağına göre daha zor ve ameliyat süresi daha uzundur. Göz altında eğer torbalanmada varsa içerdeki yağ yastıkçıklarının bir kısmının alınması gerekebilir veya bu yağ yastıkçıkları küçük bir yer değiştirme ile gözyaşı oluğu deformitesi dediğimiz göz kapağının hemen altındaki çöküntünün düzeltilmesi için kullanılabilinir.

Ameliyat İzi Kalır mı?

Fazla deriyi alırken bir kesme işlemi yapılır. Bu yüzden ameliyat izi azda olsa olacak. Ama biz estetik dünyasında bu işin artık kafa yoran belki tek branşıyız. izleri saklamak adına bir çok teknik geliştirilir. Bu göz estetiği ameliyatlarında da yine izler tam da göz kapağının kırışıp katlandığı noktadan açılır. Sizde iz olsa bile bu asla görünmez. Uyurken ilk zamanlar biraz iz gözlemlenebilir. Ama üzülmeyin bir sene sonra onlarda belli belirsiz bir hal alacaktır.

Göz Estetiği Kombine Edilmesi

Göz estetiğinde genelde bu işlemlerin hepsi tek seferde yapılır. Bunun nedeni genelde üst taraf da olan sarkma alt kısımda da genelde olması. Bu yüzden bu ameliyatları biz genelde kombine bir şekilde yapıyoruz. Kombine cerrahisinde bu işlemlerin tamamı bile yapılsa ortalama olarak 2 saat civarında ameliyathane de kalmanız gerekir. Bizce bu süre bu kadar çok işlem için çok değil.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Fiyatlar çok değişkendir. Üst tek yapılırsa ayrı alt ise ayrı olacaktır. İkisi yapılırsa yine ücret değişir. Hangi kalite de ameliyat olmak isterseniz, o anlamada yine maliyette mutlaka değişiklikler gözlenebilir. Sonuç olarak ilk önce göz görünmesi lazım. Ondan sonra yapılabilecek işlemlere göre net bir fiyat bilgisi alınabilir. İletişim ve WhatsApp hatlarımızdan göz kapaklarınızı gönderebilirsiniz.

Ameliyatın İyileşme Süreci

Genelde aynı gün taburcu edilerek eve gidebilir hasta. Göz kapaklarında ödem ve şişlikler gözlenebilir. Bu yüzden buz uygulaması yapılması gerekir. Hafif şişlik ödemden ötürü göz kapakları tam kapanmayabilir. korkulacak bir şey yok beklenen süreçtir. Ödem indiğinde tam kapanmaya başlayacaktır. Ameliyatın yüzde yüz oturması 2 ay gibi bir süre alacaktır.

Bize Ulaşın!
Yol Tarifi