Yüz Germe

Yüz Germe Ankara

Yıllar geçince gerek çevresel gerekse de biyolojik faktörler sebebiyle ciltlerde sarkmalar, kırışıklıklar ve bazı bölgelerde deformasyonlar görülür. Güzelliklerini her daim korumak isteyen bayanların sıkça başvurduğu yüz gerdirme maskeleri, egzersizleri ya da bakım ürünleri geçici etkileri sebebiyle bir süre sonra bırakılıyor. Kalıcı çözüm arayan hanımlar ise ameliyatsız yüz germe uygulamalarını sıkça tercih ediyor. Bayanlar kadar erkeklerde yüzlerindeki deformasyonlardan kurtulmak amacıyla yüz gerdirme uygulamalarına yoğun bir taleple başvuruyor. Genç kalma ve genç yaşlanmayı dileyen herkes ise fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germe uygulamasını hem güvenli oluşu hem de kalıcı sonuçlar sebebiyle tercih ediyor. Ameliyatsız yüz germe Ankara’da fokuslu ultrason ile başarıyla yapılıyor ve kalıcı güzelliğiniz sizlere yeniden hediye ediliyor. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ve ultrasonla cilt gençleştirme üzerine her bilgiyi bu yazıda alabilecek, ultrasonla cilt gençleştirme fiyatları hakkında genel bir fikir sahibi olacaksınız.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Cerrahi bir işlem olmaksızın yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yönteme ameliyatsız yüz germe işlemi denir.

Zaman içinde formunu kaybeden ciltlerde var olan kas dokusu yeniden form kazandırılabilir. Eskiden kulağın dibinden açılan bir kesi ile gerdirilen yüz gerek estetik gerekse de tehlikeleri sebebiyle danışanları korkutuyordu. Gelişen teknolojiyle birlikte artık ameliyat olmadan da yüzümüzdeki deformasyonlardan kurtulabilir, daha sağlıklı ve sıkı bir cilde kavuşabiliriz. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları da genelde yüzde, boyunda ve alın bölgesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kasların gevşemesiyle ortaya çıkan sarkıklık ve kırışıklıklar ameliyatsız yüz germe teknikleri ile %90 oranında yok edilebilmektedir. Bu nedenle hem erkeklerin hem de kadınların beğenisini toplayan ameliyatsız yüz germe günümüzün en çok tercih edilen güzellik uygulamalarındandır.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Genel Bilgi

Anestezi gerektirmeyen ameliyatsız yüz germe işlemi cilt altı dokuları onarması sebebiyle yaşlanmayı geciktirir. Cilt altında bulunan deforme olan dokular onarıldığı için daha geç yaşlanma ve yeniden problemlerin ortaya çıkışı uzun yıllar sonra olabilmektedir.

Ameliyat sonuçlarına yakın sonuçlar elde edebildiğimiz ameliyatsız yüz gerdirme uygulamalarında iz olmaması genelde tercih sebebi oluyor. Günlük aktivitelere hemen dönülebilmesi ve yan etkisi olmaması bu uygulamanın avantajları arasında gösteriliyor.

En Etkili 5 Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

İnsülin iğnesine benzeyen küçük iğnelerle cilde direkt olarak uygulanan faydalı maddeler en etkili ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında gösteriliyor. PRP gibi kişinin kendi kanından elde edilen iyileştirici hücreler ise ciltteki problemleri direkt olarak ortadan kaldırmaya yönelik çalışır. Yine cilde enjekte edilerek yapılan PRP ise ünlüler tarafından sıkça yaptırılan güzellik uygulamalarındandır. Somon DNA, Hyaluronik asit aşı, mezolift gibi uygulamalarda yine ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında sık tercih edilen işlemlerdir. Somon DNA ise önemli bir yapı taşıdır ve cilt onarımına yardımcı olur. Polinükleotid maddesinin cilde enjekte edilmesiyle yapılan somon DNA uygulaması başarılı sonuçlarıyla tüm danışanların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Mezolift ise vitaminleri, antioksidanları ve minarelleri içeren bir karışımdır. Kokteyl olarak adlandırdığımız mezolift ise bakım amaçlı sıkça tercih edilen yöntemlerden birisidir.

PRP sarkma ve leke tedavisinde sıkça kullanılırken, somon elastikiyet kaybında ve genelde nem verme ihtiyacında kullanılır. Tüm bu yöntemleri lazerliftle birlikte uygulanması ise ameliyatsız yüz germe uygulamalarının daha başarılı olmasını destekleyecektir.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cildin altındaki dokuları ve cildi lazerle ısıtarak etkileyen lazerlift ile yüz germe genelde 1,5 sene etkisi olan bir işlemdir. Lazerle yüz germe yöntemi olarak da bilinen lazerlift ciltteki kolajenleri ısıtır ve bu sayede cilt gerilir. 50 ila 60 derece aralığında ısıtılan cilt dokuları yeniden kollajen üretimi başlatır ve cilt altındaki dokuların yenilenmesi tamamlanır. PRP, DNA, Hyaluronik asit aşısı ve mezoliftle kombine yapıldığında ameliyatsız yüz germe uygulamasının etkisi 2 kat artar.

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında ses dalgalarıyla yapılan tek uygulama mikro fokuslu ultasondur. Ses dalgaları cildi ve cilt altındaki dokuları etkiler ve gerer. Yanak sarkmalarında, çene netliğinin kaybında ve gıdı oluşumunda oldukça başarılı sonuçlar veren ultraskin ile yüz germe uygulamaları hem kadınlara hem de erkeklere kolaylıkla uygulanabiliyor.

Yüz yağları boşalan veya kayan hastalarda dolgu ile birlikte uygulanan bu işlem cildi gevşemiş hastalarda ise lazerliftle uygulanabilir. Gıdı problemlerinde ise iple birlikte uygulamalar genellikle biz uzmanların tercihidir. Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germenin etkisi ise sıklıkla 1,5 senedir ve tek seans olarak danışana uygulanır. Fokuslu ultrason Ankara’da sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Dilediğiniz zaman siz de merkezimizi arayarak muayene randevunuzu alabilir, cildinizdeki tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca, yine merkezimizi arayarak Fokuslu ultrason fiyatları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Akneli veya akne izleri olan kişilerde rahatlıkla uygulanabilen fraksiyonal radyofrekans ile yüz germe yöntemi seanslar halinde yapılır. 3 ila 5 hafta süreyle cilde radyofrekansın ısıtıcı özelliği verilir ve cildin gerilmesi sağlanır. Gözenek problemleri, kırışıklık şikâyetleri ve elastikiyet kaybı sorunlarında başarılı bir tedavi olan fraksiyonel radyofrekans ile yüz germe genelde PRP ve Lazerliftle tercih edilir.

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında sıkça duyduğumuz iple yüz germe yöntemi zayıf ve yağ dokusu az kişilerde uygun bir işlem değildir. Alt yüz bölgesindeki problemlere odaklanılan iple yüz germe yöntemi kısmi cerrahi işlem olarak kabul edilebilmektedir. Kalıcı ipler ve vücutta eriyerek atılan ipler gibi iki çeşit olan iple yüz germe uygulaması kişiye ve probleme göre uzman doktor tarafından belirlenir.

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece kasların gevşemesiyle değil aynı zamanda cilt altı bağlarının zayıflamasıyla ve yağ, kemik kayıplarıyla da ortaya çıkabilmektedir. Genetik yatkınlıkta yanaklarda zayıflama, düzleşme ve çökkünlüğün temel sebeplerindendir ve erken yaşta karşımıza çıkabilir. Bu tarz şikâyetlerde ise yanağı ve gözaltlarını desteklemek gerekir. Yüzü germeye yarayan yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu yapmak ise en doğru hamle olacaktır. Lifting etkisi yaratan dolgu işlemi en iyi sonuçları almamızı sağlar.

40 ila 45 yaş sonrasında dolguyla yapılan yüz germe işlemleri daha başarılı sonuçları bize verir. Doğru alanlara konulması gereken dolgu malzemesini mutlaka uzmanlar yapmalıdır. Aksi halde gençleşme yerine daha da problemli bir ciltte karşılaşmanız olasıdır.

Ultrasonla Cilt Gençleştirme Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe Ankara şubesiyle sizlerin güzelliğine güzellik katıyoruz, yüz germe ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için yapmanız gereken tek şey randevu almak! Kalıcı ve estetik bir güzellik bizimle mümkün!

Bize Ulaşın!
Yol Tarifi