Dolgu

Dolgu Uygulaması Ankara

Yüzünüzden yılları silmek, dolgun dudaklara kavuşmak ya da daha çekici görünmek için dolgu uygulamalarından güvenli, çabuk ve pratik bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan uygulamalardır. Anti-aging endüstrisinin en popüler araçlarından biri olan dolgu enjeksiyonlarının yüzdeki ince çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesinden dudak dolgunlaştırmaya, elmacık kemiklerini belirginleştirmekten yüzde lift etkisi yaratmaya kadar pek çok kullanım alanı vardır.aynı zamanda göz çevresine yapılacak olan dolgu uygulamalarıyla çok daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanı da mümkün olacaktır.

Dolgu Uygulaması Nedir?

Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu, güneş hasarı ve yaşla birlikte meydana gelen ince çizgileri ve derin kırışıklıkları azaltmak, yaşla birlikte gelişen hacim kayıplarını tedavi etmek  ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir işlemdir. Kalıcılığı 8-24 ay olan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri, güvenli, etkili ve sonucunu hemen görebileceğiniz bir anti-aging tedavidir. Sadece 10-15 dakika süren işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. İyileşme süreci yoktur, hemen sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

  • Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler)
  • Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
  • Dudak üstündeki ince çizgiler
  • Derin sivilce ve yara izleri
  • Dudak dolgunlaştırma
  • Gözaltlarındaki oluşan hacim kayıplarını tedavi etmek
  • Daha net bir çene hattı oluşturmak
  • Elmacık kemiği ve yanak belirginleştiilrmesi
  • Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmak, yüzde lift etkisi yaratmak amacıyla kullanılır.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulama 15-30 dakika arası sürebilir. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulama bölgesinde ağrı oluşmaz, hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Birkaç gün içinde iyileşir.

Dolgu Uygulamasında Herhangi Bir Yan Etkiyle Karşılaşabilir miyiz?

Çok nadir de olsa dolgu maddesine karşı alerji gelişebilir. Geçici zedelenme, şişme, kızarma oluşma ihtimali vardır. Deneyimli ve uzman hekimler tarafından yapılan dolgu uygulamalarında yan etki kontrolü de  mümkündür.

Etkinliği Ne Kadar Sürer?

Geçici dolgu uygulamalarının kalıcılığı uygulanan dolgu maddesinin özelliğine göre 8 ay ile 24 ay arasında değişmektedir.

Dolgu-Botox Birlikte Uygulanabilir mi?

Evet, özellikle yüzde yanakta veya iki kaş arasında derin çizgileri olan hastalarda botox ile birlikte dolgu uygulaması çok daha iyi sonuç verir.

Bize Ulaşın!
Yol Tarifi